Moksleiviai ateitininkai pradeda akciją „Ateitis Ukrainai“

2016-12-14

Share on Facebook0Share on Google+0

Advento laikotarpis dažnam yra pasiryžimų laikas, kai nusprendžiame atsigręžti į pasaulį, stengiamės labiau mylėti ir daugiau padėti kitiems. Visą gruodžio mėnesį moksleiviai ateitininkai telkiasi į akciją „Ateitis Ukrainai“ bei kviečia Lietuvos žmones aukoti šiai nuo karo nukentėjusiai šaliai.

Gali pasirodyti, kad karo veiksmai Ukrainos Rytuose jau praeitis, bet tai netiesa. Nors konfliktas įšaldytas, laisvės kova dar nebaigta. Prasidėjusi žiema reiškia itin sunkias dienas įtvirtinimuose ir apleistuose pastatuose budintiems Ukrainos kariams, kurie su nerimu laukia, koks likimas ištiks jų Tėvynę.

„Ši akcija yra ne tik galimybė padėti už savo laisvę kovojantiems Ukrainos gynėjams, bet kartu puikus pavyzdys, kad moksleiviai, gimę jau nepriklausomoje Lietuvoje, supranta, kas yra laisvė, ją brangina ir yra pasiryžę kovoti prieš visuomenės abejingumą, neleisdami pamiršti apie šiuo metu Ukrainoje vykstančias laisvės kovas“ – sako vienas iš akcijos organizatorių, moksleivis ateitininkas Motiejus Krutulis.

Akcijos „Ateitis Ukrainai“ metu surinktos aukos bus skirtos humanitarinei pagalbai Ukrainos kariams: profesionaliems tvarsčiams, kurių ypatinga savybė – staigus kraujavimo stabdymas, bei termo aprangoms, itin reikalingoms Ukrainos kariams žiemos metu.

„Kiekvienas, bent kiek rimčiau besidomintis Ukrainos reikalais, giliai supranta, kad Rusijos agresija rytų Ukrainoje, yra tiesioginė grėsmė Baltijos regiono saugumui. Vienokia ar kitokia konflikto baigtis turės lemiamą įtaką Lietuvos ateičiai. Ko gero, stovime prieš didžiausią XXI amžiaus iššūkį mūsų laisvei ir nepriklausomybei. Todėl remti kovojančią draugišką šalį yra ne tik morališkai teisinga, bet ir svarbus indėlis į mūsų regiono stabilumą.“ – teigia akciją palaikančios organizacijos „Blue/Yeallow“ įkūrėjas Jonas Ohman.

Moksleivių ateitininkų kuopos visoje Lietuvoje gruodžio mėnesį keps sausainius bei rinks aukas Ukrainos kariams parapijose, mokyklose, vietos bendruomenėse. Akcijos metu bus galima įsigyti ir moksleivių kurtų kalėdinių atvirukų bei taip prisidėti prie akcijos tikslo. Taip pat žmonės bus kviečiami megzti ir aukoti vilnones kojines, kurios šaltuoju metu ypatingai reikalingos kariams.

Visą gruodžio mėnesį auką pervesti galima ir į akcijos sąskaitą labdaros ir paramos fonde „Ateitininkų fondas“:

Paramos ir labdaros fondas „Ateitininkų fondas“
Įmonės kodas: 301589572
Sąskaitos numeris: LT877300010099403217
Mokėjimo paskirtis: Ateitis Ukrainai.

Akciją vainikuos labdaros koncertas, vyksiantis 2017 m. sausio 21 d. Ateitininkų rūmuose Kaune.

„Ateitis Ukrainai“ – tai jau trečioji moksleivių ateitininkų rengiama paramos akcija, dvi ankstesnės akcijos buvo skirtos paremti mokyklos Kongo Demokratinėje Respublikoje įkūrimą.

Akciją organizuoja: Moksleivių ateitininkų sąjunga.

Akcijos partneriai: Paramos Ukrainai grupė „Blue/Yellow“ ir Paramos ir labdaros fondas „Ateitininkų fondas“.

Moksleivių ateitininkų informacija

Susisiek

Ateitininkų federacija
Įmonės kodas: 191956728,
Laisvės al. 13,
LT-44238 Kaunas

af@ateitis.lt
Tel.: +370 699 28 557
https://www.ateitis.lt

Korespondencijos adresas
Aušros Vartų g. 12-115,
LT-01303 Vilnius
AF sekretoriato priėmimo valandos
I,III,V – 14-17 val.
II,IV – 14-18 val.