Moksleivi, kviečiame į vasaros akademiją

2020-07-30

Share on Facebook0Share on Google+0

M A V A‘ 20

būsimus 8–12 klasių moksleivius ir pirmo kurso studentus kviečiame vasarą pabaigti moksleivių ateitininkų vasaros akademijoje
Ž m o g a u s     v i d a u s     d i r i g e n t a s ♥,
vyksiančioje rugpjūčio 24 – 28 d. Berčiūnuose. 

Esate matę dirigentą? Daug kam kyla klausimų, kam jis iš viso reikalingas, jei niekuo negroja. Orkestrantai priešingai – visiškai pasimestų net dėl menko klaidingo dirigento judesio. Girdime simfoniją, taigi tik instrumentus, bet simfonijos širdis yra dirigentas.

Visos žmogaus veiklos pagrindas – žmogaus širdis. Ji yra žmogaus dirigentas. Tačiau kas ji iš tikrųjų yra? Kas yra žmogaus viduje?

Žmogaus viduje yra kažkoks centras, į kurį įsiklausęs jis yra labiausiai pačiu savimi. Viduje kaupiasi visos patirtys, kurios nulemia tai, kuo esame. Iš ten kyla norai ir troškimai, geri ir blogi. Ir svarbiausi įvykiai įvyksta ne internete ar karo lauke, bet žmogaus širdyje.

Kad pažintumėte save ir kad saldybių apie širdį Lietuvoje būtų sakoma mažiau, kviečiame jus į vasaros akademiją!

REGISTRACIJOS ANKETA

Norint patekti į akademiją reikia parašyti rašinį arba atlikti kūrybinę užduotį.

8-9 klasės

KODĖL ESU TOKS, KOKS ESU?

Pasiekei amžių, kai gali suprasti, koks esi: kaip bendrauji su kitais žmonėmis, kaip reaguoji į gyvenimo įvykius, kodėl esi arba nesi laimingas (-a). Šie dalykai nesikeis arba nesikeis lengvai. Iš kur jie?
Dalis to, kas esi, yra tavo patirtys. Kokios svarbiausios tavo patirtys ir kaip jos prisidėjo prie to, koks esi dabar? Internete susirask pokalbių su žmonėmis, kurie aiškina save per gyvenimišką patirtį.

Pavyzdžiai:

 

10 klasė

KOKIA PASAKYMO „KLAUSYK SAVO ŠIRDIES“ PRASMĖ?

Nuo senų senovės žydų tauta mato širdį kaip centrinį žmogaus Daug kas taip sako, bet ar tai ką nors konkretaus reiškia? O gal tai „tik poezija“?
Pasvarstyk, kas yra žmogaus širdis ir kodėl jos reikia klausyti arba kodėl jos nereikia klausyti, nes nieko (naujo) ji tau nepasakys. Iliustruok pavyzdžiais iš savo gyvenimo, kitų gyvenimo ar meno.

Literatūra:

 

11-12-pirmas kursas

KAIP SKIRTI, KURIS VIDAUS BALSAS GERAS, O KURIS BLOGAS?

Ar širdis gali klaidinti? Perskaityk popiežiaus Pranciškaus katechezę ir pasvarstyk, kokia širdis yra tyra, ką reiškia tokią turėti? O kaip veikia vidaus apgaulė, kur ji veda? Kaip mūsų gyvenimuose veikia nuodėmė?

Literatūra:

 

Alternatyvi užduotis visiems

KONKURSAS

Žurnalas ,,Ateitis“ skelbia konkursą! Kviečiame moksleivius, priklausančius  7-13 ir 14-18 metų amžiaus grupėms, rašyti tekstus tema: „KĄ MAN REIŠKIA ATEITININKŲ METAI?“. Rašydami tekstą šia tema nušausite du zuikius vienu metu – ir sudalyvausit, ir pateksite į akademiją. Verta!

Reikalavimas tekstams:

7-13 metų amžiaus grupėje – ne mažiau kaip 2500 spaudos ženklų (su tarpais).

14-18 metų amžiaus grupėje – ne mažiau kaip 3500 spaudos ženklų (su tarpais).

Alternatyvią užduotį siųskite tiek akademijų komitetui elektroniniu paštu akademijos@ateitis.lt, tiek žurnalo redakcijai – redakcija@ateitis.lt.

Žurnalas ,,Ateitis“ pažada, kad geriausieji tekstai bus atrinkti redakcijos ir publikuoti žurnale. Pirmos vietos laimėtojai abiejose amžiaus grupėse gaus po 150 dolerių honorarus.

S V A R B U

Atlikdami vieną iš pateiktų užduočių nepamirškite atsižvelgti į  rašinio reikalavimus. Jūsų darbas neturėtų būti ilgesnis nei du A4 formato lapai (be titulinio lapo). Papildomų šaltinių naudojimas yra pagirtinas, tačiau perskaityti ir remtis pateikta literatūra – privaloma.

Jūsų paraiškos bei atliktos užduoties lauksime iki rugpjūčio 15 d. (imtinai) el. paštu akademijos@ateitis.lt (jas teikti gali 8-12 klasių moksleiviai bei pirmo kurso studentai). Vėluojantiems atsiųsti darbus bus taikomas papildomas 5 eurų mokestis.

Dalyvio auka:

50 Eur – davusiems ateitininko įžodį ir sumokėjusiems nario mokestį;

60 Eur – nedavusiems ateitininko įžodžio arba nesumokėjusiems nario mokesčio;

70 Eur – galintiems prisidėti daugiau.

Dalyvio aukos dydis neturi būti kliūtis dalyvauti akademijoje, apie tai galima parašyti el. paštu.

Turite klausimų?

Parašykite akademijos@ateitis.lt.

 

Moksleivių ateitininkų akademijų komitetas

Už paramą dėkojame: 

Jaunimo reikalų departamentui prie SADM, Lietuvių katalikų religinei šalpai, Vilniaus miesto savivaldybei, Ateitininkų fondui

 

Susisiek

Ateitininkų federacija
Įmonės kodas: 191956728,
Laisvės al. 13,
LT-44238 Kaunas

af@ateitis.lt
Tel.: +370 699 28 557
https://www.ateitis.lt

Korespondencijos adresas
Aušros Vartų g. 12-115,
LT-01303 Vilnius
AF sekretoriato priėmimo valandos
I,III,V – 14-17 val.
II,IV – 14-18 val.