MAŽA’22 „Mylėti šimtą metų, o ne šimtą kartų”

2022-11-30

Share on Facebook0Share on Google+0

Įsiklausyk į šiuos žodžius! Jie ne tik gražūs, bet ir labai teisingi. Juk kiekvienas žmogus nori būti mylimas šimtą metų, o ne šimtą kartų. Būsime labai laimingi, jei taip sugebėsime.

Aišku, tai labai drąsi svajonė. Ar ji pagrįsta?

Ji bus pagrįsta Žiemos akademijoje! Išsiaiškinsime, kas apskritai per daiktas yra meilė, pažinsime įvairias jos rūšis, kalbėsimės apie porų draugystes ir ieškosime rimtų pagrindų savo ateičiai.

Todėl kviečiame 8-12 klasių moksleivius ir pirmakursius (nebūtinai ateitininkus!) registruotis ir susitikti jau gruodžio 28–sausio 1 dienomis. Užgazuotas Naujųjų metų šventimas įskaičiuotas.

Akademijos vieta ir kaina bus skelbiamos greitai.

Užduotys

1. Mano draugai. Svarbi meilės rūšis, kurios prireikia jau labai anksti gyvenime, yra draugystė. Tačiau yra taip, kad iš visų, kuriuos kasdien vadinu „draugais“, tik vieną kitą myliu kaip draugą. Paskaityk šį tekstą apie tris draugystės rūšis ir jos svarbą. Kas yra tikra draugystė, kokius draugus tikrai mylime ir kuo draugystė tau svarbi čia ir dabar? Paryškinti klausimai tekste padės tau apmąstyti šią temą.

2. Ko ir kodėl verta laukti? Jei artėji prie pilnametystės ir dar neturi poros, ko tu lauki?! Žinoma, čia ironija. Tačiau labai norisi elgtis „kaip visi“, net jei ir nesupranti, kodėl taip vyksta. Paskaityk (ar paklausyk) bent vieną iš liudijimų ir atsakyk, kodėl verta neskubėti nei su poros ieškojimu, nei su lytiniais santykiais. (Crystalina, Kotryna, Balsiai, Jackie ir Bobby) (taip pat merginoms labai rekomenduojame J. Evert ir C. Evert knygą „Kaip surasti tą vienintelį?“)

3. Mylėti (beveik) šimtą metų. Kaip išsaugoti meilę? Aplink mus yra žmonių, kurie savo gyvenimu liudija, kad mylėti savo sutuoktinį įmanoma visą gyvenimą. Savo šeimoje, savo aplinkoje arba dar kur nors rask ilgalaikę meilės istoriją ir papasakok, kaip šie žmonės sugebėjo išlaikyti meilės ugnį (beveik) šimtą metų.

4. Kodėl meilė meilei nelygu? Niekas mūsų laikais neabejoja, kad meilė yra geras dalykas. Deja, dažnai nesuprantama, kad šitas žodis nurodo bent kelis skirtingus dalykus: prisirišimą prie šeimos narių, draugystę, aistringą arba dievišką meilę. Ką gali reikšti žodis „meilė“? Ir kaip tas skirtingas žodžio „meilė“ reikšmes suderinti? Perskaityk kelis anglų rašytojo C. S. Lewis knygos „Keturios meilės“ puslapius, užmesk akį į enciklikos „Deus caritas est“ 7 ir 8 punktus ir parašyk, kokios yra meilės rūšys, kodėl kiekviena jų svarbi ir kodėl gerai yra suprasti, kad meilė meilei nelygu.

Norint patekti į akademiją reikia užsiregistruoti, parašyti rašinį ir įkelti iki gruodžio 16d. imtinai.

D ė m e s i o: jei akademijoje dalyvausi pirmą kartą, šį kartą rašinio gali nerašyti, tačiau esant ribotam vietų skaičiui akademijoje, pirmumas bus teikiamas parašiusiems rašinį. Kviečiame nepatingėti ir užsitikrinti vietą akademijoje atliekant užduotį - tokiu būdu ne tik iš anksto įsigilinsi į akademijos temą, sužinosi šį tą naujo, bet ir būsi kandidatas laimėti kelialapį į kitą akademiją (t. y. galimybę nemokamai MAVA'23, kuri vyks vasarą).

 

S V A R B U

Atlikdami vieną iš pateiktų užduočių nepamirškite atsižvelgti į rašinio reikalavimus. Jūsų rašinys turėtų būti bent 350 žodžių ilgio (be titulinio lapo ir literatūros sąrašo). Remiantis informacijos šaltiniais skatiname vengti citavimo, prašome siekti savo žodžių ir minčių dėstymo stiliaus. Jei jo nepavyksta išvengti, citata neturi būti ilgesnė nei sakinys.

Atlikdami vieną iš pateiktų užduočių nepamirškite atsižvelgti į rašinio apipavidalinimo reikalavimus.

N a u d i n g ų n u o r o d ų k a m p e l i s

Čia rasi kelias nuorodas, kurios tau padės, jei suabejosi skyryba bei gramatika.

· Jei kyla klausimas, kur padėti kablelį ar kitą skyrybos ženklą, žvilgtelk čia.

· Jei dvejoji dėl dalelių rašybos, pasitikrink čia.

 

TAIP PAT NORIME ATKREIPTI DĖMESĮ, KAD NUO PAVASARIO YRA PASIKEITUSI RAŠINIŲ SIUNTIMO TVARKA – RAŠINIAI PRIIMAMI TIK UŽPILDANT ANKETĄ IR Į JĄ ĮKELIANT (SĖKMINGAI ĮKĖLUS SAVO DARBĄ, Į JŪSŲ EL. PAŠTĄ ATEIS UŽPILDYTOS ANKETOS KOPIJA). EL. PAŠTU ATSIŲSTI RAŠINIAI NEBUS VERTINAMI.

Dalyvio auka:

STANDARTINĖ aukos dydžio kategorija 100 Eur – davusiems ateitininko įžodį ir sumokėjusiems nario mokestį.

STANDARTINĖ + aukos dydžio kategorija 130 Eur – nedavusiems ateitininko įžodžio arba nesumokėjusiems nario mokesčio už 2022 metus.

NEGALINTIEMS MOKĖTI STANDARTINĖS* aukos dydžio kategorija 50 Eur – negalintiems mokėti jiems priskiriamos aukos. Jokių finansinių galimybių įrodymų pateikti nereikia, galite pervesti sumažintą auką mūsų iš anksto neinformuojant.
*jei ir ši dalyvio auka yra kliūtis dalyvauti, kviečiame rašyti akademijos@ateitis.lt ir atrasime galimybę dar labiau sumažinti dalyvio auką.

DOSNI aukos dydžio kategorija 150 Eur – galintiems prisidėti daugiau.

Vėluojant atsiųsti darbą taikomas papildomas mokestis:

· iki 5 dienų - 10 eurų;

· iki 10 dienų - 20 eurų. Vėluojant daugiau nei 10 dienų dėl rašinio priėmimo ar nepriėmimo sprendimą priima Akademijų komitetas.

Dalyviui, kuris be rimtos priežasties reikšmingai vėluoja į akademiją, auka yra padidinta 5 eur.

Pakvietus draugą, kuris nėra dalyvavęs akademijoje, auka tiek pakvietusiam, tiek pakviestam dalyviams sumažinama 5 eur, jei abu dalyviai atvyksta į akademiją.

 

Iškilus klausimams drąsiai rašyk el. paštu: akademijos@ateitis.lt.

 

Už paramą dėkojame Jaunimo reikalų agentūrai prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Lietuvių katalikų religinei šalpai, Britų talpai, NVO fondui (valstybės biudžeto lėšos)

jraLKRŠ SADM logo_herbas_nespalvota

Akademijų komitetas

Susisiek

Ateitininkų federacija
Įmonės kodas: 191956728,
Laisvės al. 13,
LT-44238 Kaunas

af@ateitis.lt
Tel.: +370 699 28 557
https://www.ateitis.lt

Korespondencijos adresas
Aušros Vartų g. 12-115,
LT-01303 Vilnius
AF sekretoriato priėmimo valandos
I,III,V – 14-17 val.
II,IV – 14-18 val.