SKELBIAMA MOKSLEIVIŲ REGISTRACIJA Į MARA’22

2022-10-04

Share on Facebook0Share on Google+0
Kvietimas į moksleivių ateitininkų rudens akademiją Visagine pavadinimu „Ar tikėti mokslu?“.

Daugybė žmonių labai neseniai, raginant žmones skiepytis, savo Facebook profilius papuošė šūkiu Aš pasitikiu mokslu. Tai ir gerai – mokslas yra gerai pagrįstas žinių šaltinis. Tačiau iš arti pamatėme, kad mokslas nuolat juda ir tobulėja, kad jis iškelia ir tikrina teorijas, o kai kurias teorijas atmeta. Lygiai taip pat ir kiekvieno žmogaus supratimas apie pasaulį vystosi, dažnai ne tik pagilinant tai, ką jis jau žino, bet ir atsisakant klaidingų minčių. Tad kaip pasitikėti mokslu ir drauge jo nelaikyti visagaliu? Tikintys žmonės irgi pasitiki. Jie pasitiki, kad Dievas jiems perteikia teisingą žinią apie šį ir aną pasaulį.

Tiesa yra tik viena, todėl pasitikėti galima ir mokslu, ir Dievu. Tačiau pasitikėti reikia protingai: suprantant, ką teigia mokslo teorijos, o ką krikščioniškas tikėjimas, ir visa tai suderinti.

Nori pabandyti?

Moksleivių ateitininkų rudens akademija šį kartą skirta tikintiems jauniems žmonėms suteikti didesnį pasitikėjimą mokslu ir Dievu.

Akademija vyks lapkričio 3-6 d. Visagine.

U Ž D U O T Y S

Norint patekti į akademiją reikia užsiregistruoti, parašyti rašinį arba atlikti pasiūlytą alternatyvią užduotį ir įkelti iki spalio 21 d. imtinai.

D ė m e s i o: jei akademijoje dalyvausi pirmą kartą, šį kartą rašinio gali nerašyti. Visgi kviečiame nepatingėti ir išbandyti atlikti užduotį - tokiu būdu ne tik iš anksto įsigilinsi į akademijos temą, sužinosi šį tą naujo, bet ir būsi kandidatas laimėti kelialapį į kitą akademiją (t. y. galimybę nemokamai dalyvauti žiemos akademijoje).

Pirmoji užduotis visiems: 1 min iš Oksfordo mums į temą.

8-10 klasė. Truputis mokslo atitolina nuo Dievo, daug – vėl pas Jį atveda (Luji Pasteras)

Mokykloje daug žinių ir viskas yra „mokslas“. Kaip tos žinios priartina tave prie Dievo arba tolina nuo jo? (Priminimas: tinka ne tik tokie mokslai kaip fizika ir chemija, bet ir tokie kaip literatūra ar istorija.)

Siūlome įkvėpimui susipažinti su turbūt žymiausio šių laikų genetiko Francis Collins atsivertimo istorija.

Jei domitės fizika ar kuo nors panašaus, būtinai paskaitykite: ateitininkas Kornelijus Pūkas, kai dar būdavo dalyviu moksleivių akademijose, rašė, kodėl pasirinko fiziką.

11-12 klasė ir Elniai. A-po-lo-ge-ti…-ką?

Jau nuo pat krikščionybės pradžios žmonėms kilo klausimas, kas yra krikščionys ir kokiais keistais dalykais jie tiki. O krikščionys buvo tvirtai įsitikinę, kad nors jų tikėjimas ir yra kitiems naujas, tas tikėjimas yra protingas. Tokia veikla yra vadinama „apologetika“ (t. y. pateisinimas).
Kad ir kuo domėtumėmės, visada atsiranda šalia žmonių, kurie sako, kad tikėti yra kvaila, nes…
Surink 3 tavo aplinkoje esančius argumentus, kodėl tikėjimas yra neprotingas, ir atsakyk į juos!

Alternatyvi užduotis – detektyvas. Už ką sudegino Galilėjų?

Būtent, Galilėjaus niekas nedegino. Daugelis žmonių tik miglotai žino, kad Galilėjus patyrė nemalonumų iš Bažnyčios dėl savo mokslinės veiklos. Už ką tie nemalonumai? Dėl ko Galilėjui nepritarė, kodėl jį gerbė ir ko Bažnyčia iš tos istorijos pasimokė?

Iš knygos Penki antikatalikiški mitai ištraukos (I dalis, II, papildoma dalis) (ir kitos savo turimos medžiagos, jei norite), atsakykite į šiuos pagrindinius klausimus:

  1. Kokią mokslinę teoriją pateikė G. Galilėjus? Su kokiomis kitomis teorijomis jo teorija varžėsi?
  2. Dėl ko nesutarė Galilėjus ir Bažnyčios dvasininkai?
  3. Ar G. Galilėjaus teorija suderinama su tikėjimu? Kaip?
  4. Ką svarbaus išmokai iš šios istorijos?

 

S V A R B U

Atlikdami vieną iš pateiktų užduočių nepamirškite atsižvelgti į rašinio reikalavimus. Jūsų rašinys turėtų būti bent 350 žodžių ilgio (be titulinio lapo ir literatūros sąrašo). Remiantis informacijos šaltiniais skatiname vengti citavimo, prašome siekti savo žodžių ir minčių dėstymo stiliaus. Jei jo nepavyksta išvengti, citata neturi būti ilgesnė nei sakinys.

Atlikdami vieną iš pateiktų užduočių nepamirškite atsižvelgti į rašinio apipavidalinimo reikalavimus.

N a u d i n g ų  n u o r o d ų  k a m p e l i s

Čia rasi kelias nuorodas, kurios tau padės, jei suabejosi skyryba bei gramatika.

  • Jei kyla klausimas, kur padėti kablelį ar kitą skyrybos ženklą, žvilgtelk čia.
  • Jei dvejoji dėl dalelių rašybos, pasitikrink čia.

 

TAIP PAT NORIME ATKREIPTI DĖMESĮ, KAD NUO PAVASARIO YRA PASIKEITUSI RAŠINIŲ SIUNTIMO TVARKA – RAŠINIAI PRIIMAMI TIK UŽPILDANT ANKETĄ IR Į JĄ ĮKELIANT DARBĄ (SĖKMINGAI ĮKĖLUS SAVO DARBĄ, Į JŪSŲ EL. PAŠTĄ ATEIS UŽPILDYTOS ANKETOS KOPIJA). EL. PAŠTU ATSIŲSTI RAŠINIAI NEBUS VERTINAMI.

Vėluojant atsiųsti darbą taikomas papildomas mokestis:

  • iki 5 dienų - 10 eurų;
  • iki 10 dienų - 20 eurų.
    Vėluojant daugiau nei 10 dienų dėl rašinio priėmimo ar nepriėmimo sprendimą priima Akademijų komitetas.

Dalyvio auka:

STANDARTINĖ aukos dydžio kategorija 60 Eur – davusiems ateitininko įžodį ir sumokėjusiems nario mokestį.

STANDARTINĖ + aukos dydžio kategorija 78 Eur – nedavusiems ateitininko įžodžio arba nesumokėjusiems nario mokesčio už 2022 metus.

NEGALINTIEMS MOKĖTI STANDARTINĖS* aukos dydžio kategorija 30 Eur – negalintiems mokėti jiems priskiriamos aukos. Jokių finansinių galimybių įrodymų pateikti nereikia, galite pervesti sumažintą auką mūsų iš anksto neinformuojant.

DOSNI aukos dydžio kategorija 90 Eur – galintiems prisidėti daugiau.

*jei ir ši dalyvio auka yra kliūtis dalyvauti, kviečiame rašyti akademijos@ateitis.lt ir atrasime galimybę dar labiau sumažinti dalyvio auką.

Dalyviui, kuris be rimtos priežasties reikšmingai vėluoja atsiųsti akademijos užduotį, auka yra padidinama 10 Eur.

Dalyviui, kuris be rimtos priežasties reikšmingai vėluoja į akademiją, auka yra padidinta 5 eur.

Pakvietus draugą, kuris nėra dalyvavęs akademijoje, auka tiek pakvietusiam, tiek pakviestam dalyviams sumažinama 5 eur, jei abu dalyviai atvyksta į akademiją.

 

Iškilus klausimams drąsiai rašyk el. paštu: akademijos@ateitis.lt.

Už paramą dėkojame Jaunimo reikalų agentūrai prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Lietuvių katalikų religinei šalpai bei Britų talpai.

Akademijų komitetas

Susisiek

Ateitininkų federacija
Įmonės kodas: 191956728,
Laisvės al. 13,
LT-44238 Kaunas

af@ateitis.lt
Tel.: +370 699 28 557
https://www.ateitis.lt

Korespondencijos adresas
Aušros Vartų g. 12-115,
LT-01303 Vilnius
AF sekretoriato priėmimo valandos
I,III,V – 14-17 val.
II,IV – 14-18 val.