Kviečiame į MARA – Moksleivių ateitininkų rudens akademiją!

2021-10-06

Share on Facebook0Share on Google+0
SAVO ŽVILGSNIU TEIKI MAN GROŽĮ

8–12 klasių moksleivius ir pirmo kurso studentus kviečiame į moksleivių ateitininkų rudens akademiją „Savo žvilgsniu teiki man grožį“, vyksiančią lapkričio 3-6 d. Marijampolėje.

Vienas jaunas tėtis dalinosi savo patirtimi: „besimokydamas mokykloje buvau prie šaunesniųjų klasėje. Labai lengvai ką nors apkalbėdavome ar išjuokdavome. O dabar mano dukra jau eina į darželį ir suprantu: juk kiekvienas ten esantis vaikas kažkam yra sūnus ar dukra. Kažkam jis yra išskirtinis ir mylimiausias.“

Šis tėtis pasidalino savo žvilgsniu ir šitaip perdavė savo patirtį. Tie, kurie jį išgirdo, nuo šiol matys pasaulį ne tik savo, bet ir jo akimis.

Labai svarbi kalbėjimo apie patirtį kalba yra MENO kalba. Ar mokame ja kalbėti? Ar skiriame laiko bent jau įsiklausyti, kokią patirtį, kas ir kaip perteikia kurdamas?

Juk jei išmoksime matyti šio pasaulio grožį ne tik savo, bet ir kitų akimis, jo pamatysime daug daugiau. Kviečiame į rudens akademiją! Susimatykime ten!

REGISTRACIJOS ANKETA*

*renginys bus organizuojamas laikantis visų galiojančių saugumo reikalavimų dėl COVID-19 pandemijos.

Norint patekti į akademiją reikia parašyti rašinį:

8-okus ir 9-okus kviečiame pažiūrėti dailėtyrininko Alfonso Andriuškevičiaus paskaitos I-ąją dalį apie lietuvių modernistinį paveikslą. Remdamiesi filmuke pateikta paveikslų analize, aprašykite jums patinkantį paveikslą. Jį galite pasirinkti, pavyzdžiui, iš MO muziejaus kūrinių kolekcijos. Atkreipkite dėmesį į paveikslo koloritą, spalvų šiltumą ar šaltumą, kompoziciją, paveikslo erdvę, gylį, nuotaiką ir kitus Alfonso Andriuškevičiaus filmuke minimus ar savo pasirinktus aspektus. Pasidalinkite, kuo pasirinktas paveikslas jus asmeniškai patraukė, kuo išsiskiria iš kitų. Teksto pabaigoje pridėkite savo aprašomą paveikslą.

10–12 kl. ir I kursui – du užduoties pasirinkimo variantai:

Rašinys tema „Kaip menas moko matyti?“

Kviečiame perskaityti Johno Bergerio knygos „Kaip menas moko matyti“* pirmąją esė ir pasvarstyti, koks yra meno ir tikrovės santykis? Ką matome, žiūrėdami į meno kūrinį? Ar jis gali keisti mūsų gebėjimą matyti ir patirti pasaulį? Papildomai galite remtis ir dailėtyrininko Alfonso Andriuškevičiaus paskaita apie tai, kaip analizuoti lietuvių modernistinį paveikslą ir susipažinti su jo gebėjimu atverti meno kūrinio prasmes.

*knygos kopija naudojama tik ugdymo tikslais.
Rašinys tema „Kodėl bažnyčias puošia meno kūriniai? 

Daug garsių paveikslų, ypatingų freskų, skulptūrų, muzikos kūrinių yra sukurti būti bažnyčioje. Pasvarstyk, koks yra religijos ir meno santykis. Kuo menas ypatingas, kad jis puošia maldos namus, kodėl liturgijos metu grojama profesionali muzika? Ką tai pasako apie menininko pašaukimą? Kaip manai, ar bažnyčias galėtų puošti ir šiuolaikinio meno kūriniai? Pasvarstyti šiais klausimais tau padės popiežiaus Jono Pauliaus II laiškas menininkams, Katalikų Bažnyčios Katekizmo 27–35 punktai, Sigitos Maslauskaitės-Mažylienės straipsnis „Dievas gali prabilti prie bet kokio meno kūrinio“.

 

S V A R B U

Atlikdami vieną iš pateiktų užduočių nepamirškite atsižvelgti į  rašinio reikalavimus. Jūsų darbas neturėtų būti ilgesnis nei du A4 formato lapai (be titulinio lapo) ir jame turėtų būti ne mažiau nei 400 žodžių. Papildomų šaltinių naudojimas yra pagirtinas, tačiau perskaityti ir remtis pateikta literatūra – privaloma.

Jūsų paraiškos bei atliktos užduoties lauksime iki spalio 20 d. (imtinai) el. paštu akademijos@ateitis.lt (jas teikti gali 8-12 klasių moksleiviai bei pirmo kurso studentai). Vėluojantiems atsiųsti darbus bus taikomas papildomas 10 eurų mokestis.

DALYVIO AUKA

STANDARTINĖ aukos dydžio kategorija 86 Eur – davusiems moksleivio ateitininko įžodį ir sumokėjusiems nario mokestį.

STANDARTINĖ + aukos dydžio kategorija 112 Eur – nedavusiems ateitininko įžodžio arba nemokantiems nario mokesčio.

NEGALINTIEMS MOKĖTI STANDARTINĖS* aukos dydžio kategorija 43 Eur – negalintiems mokėti jiems priskiriamos aukos.

DOSNI aukos dydžio kategorija 129 Eur – galintiems prisidėti daugiau.

TURINTIEMS KELIALAPĮ aukos dydžio kategorija 0 Eur – praėjusios akademijos rašinių konkursą laimėję moksleiviai į akademiją keliauja NEMOKAMAI!

*jei ir ši dalyvio auka yra kliūtis dalyvauti, kviečiame rašyti akademijos@ateitis.lt

Informacija apie dalyvių aukas:

Pasikeitė moksleivių ateitininkų akademijų aukų dydžių apskaičiavimo principas. Anksčiau apie 40 proc. renginio kainos kiekvienam dalyviui buvo dengiama organizatorių lėšomis.

Nuo šiol įvedamos keturios aukų dydžių kategorijos: STANDARTINĖ, STANDARTINĖ+, NEGALINTIEMS MOKĖTI STANDARTINĖS, DOSNI. STANDARTINĖ auka – tai pilna faktinė kaina už renginį vienam dalyviui; STANDARTINĖ+ auka – STANDARTINĖ auka plius papildomas mokestis apskaičiuojamas nuo akademijos savikainos; NEGALINTIEMS MOKĖTI STANDARTINĖS auka – 50 proc. nuo STANDARINĖS aukos; DOSNI auka skirta galintiems ir norintiems prisidėti daugiau.

Moksleiviai ateitininkai su įžodžiu už renginį mokės STANDARTINĘ auką. Moksleiviai be įžodžio mokės STANDARTINĖ+ auką. Moksleiviai negalintys mokėti jiems priskiriamos aukos, galės pasirinkti NEGALINTIEMS MOKĖTI STANDARTINĖS aukos dydį. Nuo šiol organizatoriai prisidės prie moksleivių, pasirinkusių mokėti NEGALINTIEMS MOKĖTI STANDARTINĖS aukos kategoriją, renginio kainos dalies. Tikime, kad tokiu būdu finansinė parama bus efektyviau teikiama, būtent tiems, kuriems jos labiausiai reikia.

Turite klausimų? Parašykite akademijos@ateitis.lt.

-MAS akademijų komitetas

Už paramą dėkojame Jaunimo reikalų departamentui prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Lietuvių katalikų religinei šalpai

Susisiek

Ateitininkų federacija
Laisvės al. 13,
LT-44238 Kaunas

af@ateitis.lt
Tel.: +370 699 28 557
https://www.ateitis.lt

Korespondencijos adresas
Aušros Vartų g. 12-115,
01303 Vilnius
AF sekretoriato priėmimo valandos
I,III,V – 14-17 val.
II,IV – 14-18 val.

Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre, kodas 191956728