Ar būsime geresnės ateities dalimi?

2023-11-08

Share on Facebook0Share on Google+0

Ateitininkų federacijos pirmininkas Vytis Turonis

Šią žinutę pradėjau rašyti iš Liuksemburgo, sėdėdamas autobusėlyje su būriu jaunuolių ateitininkų iš skirtingų Europos valstybių. Keliavome į Tiberiados bendruomenės vienuolyną Belgijoje, kuriame vyko mūsų rekolekcijos bei susitikimas. Ačiū Irenai Grigalionytei-Mueller už pakvietimą ir visas pastangas bei maldas, kurios padėjo pagrindą tai dienai. Būtinai pasidalinsiu mintimis apie šį mūsų susitikimą vėliau, o dabar norėčiau papasakoti apie tai ką nuo praeitos savaitės pradžios veikiau Jungtinėje Karalystėje.

INAUGURACINĖ ARC KONFERENCIJA

ARC arba Aljansas už atsakingą pilietinę visuomenę (angl. Alliance for Responsible Citizenship) yra tarptautinis judėjimas, siekiantis geresnio pasaulio, kuriame kiekvienas pilietis galėtų klestėti. Inauguracinėje šio judėjimo konferencijoje man teko garbė atstovauti Ateitininkų federacijai. Mano nuomone, tai buvo turbūt didžiausias ir geriausiai parengtas šiuolaikinių Vakarų visuomenės bandymas susitelkti ir apsvarstyti kultūrinius pokyčius, kurie neleidžia mums klestėti. Iš karto atkreipiau dėmesį į tai, kad aljanso paskirtis labai panaši į ateitininkijos, tik užmojis daug platesnis. Todėl nepaprastai džiaugiuosi, kad ir ateitininkai gali dalyvauti šio vakarietiško judėjimo kūrime. Konferencija organizuota tik kviestiniams asmenims. Taigi vien dalyvavimas joje jau laikytinas tam tikru visuomeninio darbo įvertinimu.

Pilietinės visuomenės veikėjai, kilmingieji aristokratai, verslo ir politikos lyderiai, 1500 dalyvių iš 72 pasaulio šalių susirinko Londone, tam, kad kartu įsipareigotų pasiūlyti geresnę viziją ateities kartoms (arba tiesiog vedami smalsumo, nepabijokime tiesos). Kiekvieną dieną iš skirtingų perspektyvų analizavome mūsų visuomenės būklę. Kalbėjome apie šeimą, vaikų ugdymą, meno reikšmę, nacionalinių valstybių ir pasaulio ekonomiką, religiją, politiką, laisvę atsakomybę bei gyvenimo prasmę.

Kad priėjome tam tikrą kritinį tašką liudija daugybė ženklų, bet neabejotinai reikšmingu laiko ženklu reikia laikyti ir tai, kad šioje konferencijoje atvirai kalbėjosi klasikiniai liberalai (jų dar yra!) ir religingi konservatyvių vertybių bei tradicijos puoselėtojai. Visi sutaria ir supranta, kad norint pasiūlyti geresnę ateities viziją žmogaus gėrio negalima suredukuoti iki materializmo ar individo galimybės daryti ką nori. Aktyvūs piliečiai turi burtis, kad politika ir kultūra būtų vėl sujungta su tuo mūsų civilizacijos pagrindu, kuris maitino ir vedė mus šimtmečiais.

KELIOS ATSITIKTINĖS KONFERENCIJOS MINTYS

Konferencijos metu skambėjo ne viena sparnuota mintis ar mokslininko įžvalga, kuria būtų verta pasidalinti, bet čia atrinkau tik keletą tų, kurias patys organizatoriai norėjo paryškinti.

Visą įrašą galite perskaityti Ateitininkų federacijos vidiniame tinkle manoateitis.lt

Esate ateitininkas, bet dar neprisijungėte prie vidinio tinklo? Kviečiame tai padaryti jau dabar!

Susisiek

Ateitininkų federacija
Įmonės kodas: 191956728,
Laisvės al. 13,
LT-44238 Kaunas

af@ateitis.lt
Tel.: +370 699 28 557
https://www.ateitis.lt

Korespondencijos adresas
Aušros Vartų g. 12-115,
LT-01303 Vilnius
AF sekretoriato priėmimo valandos
I,III,V – 14-17 val.
II,IV – 14-18 val.