Guoda Kliučinskaitė
14 min.
Categories
2024-1

MAS pirmininkas Balys: drąsus meile gyventi

Prenumeratoriams
Moksleivių ateitininkų žiemos akademijoje, 2023 / Agnės Stravinskaitės nuotrauka

Į mudviejų pokalbį Balys atėjo segėdamas studento ateitininko ženklelį. Jo laikysena kaskart liudija, kad yra šviesių, kilnių jaunuolių, kurie drįsta imtis atsakomybės, nori kurti, kuriems rūpi kitas asmuo. Daugumai jis pažįstamas kaip moksleivių ateitininkų sąjungos (MAS) pirmininkas, uoliai einantis savo pareigas. Apie įgytą patirtį pirmininkaujant Balys pasakoja: „Išmokau panašiai tiek, kiek per pirmuosius savo gyvenimo metus, kai išmokau vaikščioti ir kalbėti.

Su Baliu ne kartą teko patirti nuotykį – ar žygyje, ar kūrybiniame susitikime, ar ekspedicijoje, tačiau kiekvienąsyk jis naujai įkvepia ir padovanoja laisvės pojūtį. Tikiu, kad jo atvirumas padovanos šį potyrį ir pokalbio skaitytojams, o pažįstantiems Balį norėsis šypsotis.

Prieš mūsų pokalbį pasiskaitinėjau tavo paties įsivardijimų, kaip „pieno ekspertas“, „kašioras“, „šachmatioras“, „VU klaviatūros studentas“, tavo socialinių tinklų profilio nuotraukose matyti ir Artūro Konano Doilio šerlokiški motyvai. Galėtum plačiau papasakoti – kuo tu domiesi, kuo užsiimi?

Studijuoju programavimą. Kai pamačiau, kad žmonės pradėję studijuoti ką nors užsirašo, pagalvojau – klaviatūros studentas yra juokingas apibūdinimas. Juk programuotojus paprastai mėgstama įsivaizduoti kaip tuos, kurie spaudo klaviatūrą. Ir tame yra tiesos, bet man labiausiai patiko vieno dėstytojo mintis, kad programuotojai yra vertėjai, verčiantys žmonių kalbą į kompiuterių. Tarp apibūdinimų feisbuke dar esu parašęs: ateitininkas. Tai man svarbu ir didžiuojuosi, kad galiu tai paskelbti.

Nori skaityti toliau? Tapk „Ateities“ žurnalo prenumeratoriumi ir pirmas gauk naujausius mūsų tektus!
Prisijungti arba Prenumeruoti