„Galiausiai, broliai, džiaukitės, tobulinkitės, vienas kitą guoskite, būkite vieningi, taikiai gyvenkite, ir meilės bei ramybės Dievas bus su jumis.”
Antrasis laiškas Korintiečiams 13:11
FIMCAP (Fédération Internationale des Mouvements Catholiques d’Action Paroissiale) yra pasaulinė federacija, jungianti katalikiško jaunimo organizacijas, kuriai Ateitininkų federacija priklauso jau daugiau nei dvidešimt metų (nuo 2001 m.). Ši pasaulyje didžiausia tarptautinė skėtinė katalikiško jaunimo organizacijų sąjunga vienija trisdešimt vieną narę daugiau nei dvidešimt aštuoniose šalyse. Ji buvo įkurta 1962 m. siekiant suburti vaikus ir jaunimą per vietos bendruomenės ir parapijos veiklą. Šioje organizacijoje meilė ir tarnystė Dievui pranoksta kultūrinius skirtumus, o kiekviena malda, kalbama skirtingomis kalbomis, pralaužia valstybių sienas. FIMCAP akcentuoja solidarumo, taikos ir atsakomybės vertybes, skatina jaunimą įsitraukti į visuomenę ir reikšti savo nuomonę, skatinant neformalųjį švietimą.
FIMCAP remia tokias veiklas: EuroCourse, Bureau Meetings, EuroConference, General Assembly ir tarptautines stovyklas. Viena iš tokių stovyklų yra įdomi ir smagi EuroCamp, kuri vyksta kiekvienais metais ir kiekvieną kartą ją rengia vis kita Europos FIMCAP organizacijos narė.
Šią vasarą ateitininkai iš visos Lietuvos turėjo galimybę dalyvauti Belgijoje vykusioje FIMCAP stovykloje. Lietuvos ateitininkams atstovavo penkios merginos iš skirtingų miestų ir kuopų: Ieva, Simona, Liucija, Mija ir Augustė. Šių metų stovyklos tema buvo solidarumas, todėl veiklos buvo pirmiausia orientuotos į ryšių stiprinimą tarp dalyvaujančių organizacijų. Tad prisiminkime dienas, praleistas mokantis ne tik apie bendrą atsakomybę ugdyti ir skatinti taiką, solidarumą bei pagarbą, bet ir linksmus nutikimus bei žaidimus.
Mes turėjome galimybę susipažinti su jaunimu iš įvairių šalių (Ukrainos, Danijos, Islandijos, Sakartvelo, Rumunijos, Belgijos, Slovakijos, Maltos, Katalonijos ir Ispanijos) bei jų kultūra ir tradicijomis. Gyvenant daugialypėje tautų apsuptyje visų narių šalių tradicijos, kalbos ir istorijos susilieja į vieną kultūrinę žinių upę. Taip netikėtai kiekvienais metais EuroCamp susidaro bendruomenės, kurių vienybė slypi įvairovėje. Šioje stovykloje žemė jautėsi mažesnė, galimybės didesnės, o draugystės susiformuodavo tokios stiprios ir gilios, kad, atrodo, gyvuos tiek, kiek mūsų tautos egzistuos.
Vieną šiltą rugpjūčio vakarą, bediskutuojant apie Europos Sąjungą, vienas stovyklautojas iš Sakartvelo pasakė: „Kažkada mūsų valstybių sienas pakeis tiltai.“ Šis teiginys tinkamai apibūdina tarptautinių stovyklų kaip EuroCamp tikslą ir siekį sukurti vieningesnę Europą ir taikesnį pasaulį pradedant jau dabar, nuo mūsų kartos. Kažkada mes turėsime perimti ne tik mūsų organizacijų valdymą, bet ir viso pasaulio „vairą“, su kuriuo, pasirinkdami tinkamą trajektoriją, galime pasiekti bendrystę ir klestėjimą.
Taip pat mes turėjome galimybę aplankyti ne tik gražiausius Belgijos miestus, bet ir paprastus miestelius, gyvenvietes, parkus, kuriuose buvo galima pamatyti tikrą vietinių žmonių gyvenimą. Kartu su linksma ir lygiai taip pat smalsia kompanija mes buvome skatinamos pažvelgti į mūsų pasaulį ne kaip į daugybės vietų, miestų ir gatvių tinklą, o kaip į gyvą, kvėpuojantį šedevrą, laukiantį būti ištyrinėtą su nuostaba ir dėkingumu.
Bendraudamos su nariais iš kitų FIMCAP organizacijų, kaip ZAK (Malta), VIAC/eRKo ( Slovakija), AGLT (Rumunija), Umbrella (Sakartvelas), Patro/Chiro (Belgija), MCECC (Ispanija/Katalonija), FDF (Danija), mes dalindavomės savo organizacijų veiklomis, vertybėmis ir sėmėmės įkvėpimo bei idėjų, kurias galėtumėme parskraidinti į Lietuvą ir pritaikyti Ateitininkų Federacijai. Nors mes didžiavomės mūsų skirtumais, bet tarp mūsų įsitvirtino bendros svajonės: gilinti bendradarbiavimą tarp mūsų organizacijų, planuoti daugiau renginių, priimti svetingai kitų organizacijų atstovus, pristatyti savo šalis ir kultūras. Šiuo atžvilgiu ateitininkams pasisekė, nes mes turėsime galimybę išpildyti šias svajones. Ateinančiais metais (2025 m.) EuroCamp vėl bus organizuojama Lietuvoje po aštuoniolikos metų pertraukos.
Už paramą Ateitininkų federacijos tarptautinėms veikloms dėkojame Jaunimo reikalų agentūrai prie SADM bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.
Už paramą Moksleivių ateitininkų vasaros akademijai Ateitininkų federacija dėkoja Lietuvos katalikų religinės šalpos fondui, Jaunimo reikalų agentūrai prie SADM bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.