MAVA’2017 „Plačiai atmerktos akys“

2017-07-27

Share on Facebook0Share on Google+0
MAVA17

Vieną tamsią naktį, bevaikščiodamas Berčiūnų miške senasis žvejys Alfonsas pastebėjo besimėtančią žuvį. Tai buvo iš tiesų labai netikėtas reginys, kadangi žuvys tuose kraštuose buvo puoselėjamos, mylimos ir joms iš upės teritorijos išeiti nebuvo leidžiama. Alfonsą bei kitus vietinius gyventojus labiausiai šokiravo baisus įvykis ryte – daugiau nei pusė nuostabiųjų miestelio žuvų, išvertusios savo žalsvai pavargusias akis, styrojo negyvos upelės paviršiuje. Niekas, niekas nenorėtų išgirsti to sielvartu persmelkto Alfonso klyksmo dar kartą. Berčiūnų seniūnija, stipriai paveikta šio kraupaus įvykio renka specialistų komandą, pajėgią ištirti žuvų žūties priežastį. Norėdami pretenduoti į spec. žurnalisto vietą, užpildykite šią paraišką bei atlikite vieną iš pateiktų užduočių, kuri mums padės įvertinti Jūsų kompetenciją.

Padėkite Alfonsui atgauti sielos ramybę.

Pretenduoti į spec. žurnalisto vietą galite atlikę vieną iš šių užduočių (Jūsų laukia rašinys/esė arba kūrybinė užduotis).

Rašinys arba esė

Atlikdami šią užduotį nepamirškite atsižvelgti į reikalavimus. Jūsų darbas neturėtų būti ilgesnis nei du A4 formato lapai. Papildomų šaltinių naudojimas yra pagirtinas, tačiau remtis pateikta literatūra – privaloma.

Tobulo žurnalisto receptas. Pasvarstykite, kokį žmogų galima vadinti tobulu žurnalistu. Kokias asmenines savybes jis privalo turėti, kokiais principais vadovautis kuriant žiniasklaidos turinį bei jį viešinant?

Šaltiniai:

Bernardas Gailius: Kodėl netikiu žurnalistikos pabaiga? Mintys Ukrainos įvykių paraštėse.

Dainius Radzevičius apie žiniasklaidą Lietuvoje: „Žmonės neišnaudoja įvairovės, kurią jiems siūlo

Ar krikščionys pralaimi žiniasklaidos kare? Šiame darbe kviečiame apmąstyti, kaip teisingai pateikti krikščionišką požiūrį bei gerąją naujieną žiniasklaidoje.

Šaltiniai:

Andrius Navickas: „Krikščioniška žiniasklaida kaip iššūkis

Ar reklama sietina su Bažnyčios vizija? Pamąstykite, kokie metodai pasitelkiami kuriant reklamą bei kuria linkme ji kreipia žiūrovą. Ar egzistuoja teisinga reklama. Pasvarstykite, ar krikščioniškos vertybės turi vietą šiandieninės reklamos pasaulyje?

Šaltiniai:

Ugnė Karaliūnaitė: „Žymus sociologas: ką atiduodame už tai, kad esame „Facebook“?

Kūrybinė užduotis

Atlikdami šią užduotį pasitelkite vaizduotę. Galite filmuoti, piešti, daryti plakatą, kurti dainą, eilėraštį, dienoraštį... – svarbiausia, kad Jūsų kūryba atitiktų pateiktą temą ir reikalavimus. Užduotį kartu atlikti gali ne daugiau kaip du žmonės.

Video interviu. Nufilmuokite 4-8 min. interviu su vyresnės (tėvų ar senelių) kartos žmogumi. Klausimai turėtų pašnekovą paskatinti prabilti apie žinių, informacijos sklaidą anuomet ir dabar. Galbūt išgirsime ir trumpą istoriją apie nesusipratimus naudojant medijas (laiškai, internetas, fotografija, spauda ir t.t.) anksčiau?

Reklama. Sukurkite 2-4 min. trukmės reklamą, kurioje bandytumėte parduoti vaistą vienai iš septynių didžiųjų ydų (puikybė, gobšumas, gašlumas, rūstumas, pavydas, nesaikingumas valgant ar geriant, tingumas).

Prarasto laiko beieškant arba kaip medijos pakeitė mano gyvenimą. Pavaizduokite, kaip pasikeitė jūsų gyvenimas po susidūrimo su medijomis.

Kaip skleisčiau gerąją naujieną medijų pagalba? Pasitelkite savo vaizduotę ir parodykite, kaip XXI-ajame amžiuje puoselėtumėte katalikiškas vertybes viešojoje erdvėje.

Šaltiniai:

Arkivysk. G. Grušas: Skelbti Gerąją naujieną naudojant naujausias technologijas

Enciklika „Laudatio si“ 47 skyrius

Clay Johnson knygos „Informacijos dieta“ pristatymas

Tomas Taškauskas: „Kaip nešvaistyti laiko Facebooke?

Ieva Kazlauskaitė: „Kunigas pasiūlė mainus „Tele2“: jūs mums – nuolaidą, mes jums – maldas

Marshall McLuhan: „Kaip suprasti medijas

Medijų raštingumas. Socialiniai tinklai: atskirtis ar bendrystė?

Z. Baumanas. Greitis, gyvenimas off-line ir nekasdienis dialogas

Jūsų paraiškos bei atliktos užduoties lauksime iki rugpjūčio 15 d. (imtinai) el. paštu akademijos@ateitis.lt (jas teikti gali 8-12 klasių moksleiviai bei pirmakursiai studentai)

Alfonsas jūsų lauks spec. tyrimų (kodinis pavadinimas: „Plačiai atmerktos akys“) vietoje – Berčiūnų ateitininkų stovykloje (Kurorto g. 14, 35290 Panevėžys), rugpjūčio 25 – 29 dienomis.

Dalyvio auka:
35 Eur – davusiems ateitininko įžodį ir mokantiems nario mokestį
40 Eur – nedavusiems ateitininko įžodžio arba nemokantiems nario mokesčio

Akademijos kaštus dalyviui sudaro dalyvio maitinimo, apgyvendinimo, programos įgyvendinimo, taip pat savanorių maitinimo, apgyvendinimo kelionės į/iš renginį išlaidos. Dalis išlaidų dengiamos iš Ateitininkų fondo ir Lietuvių Katalikų Religinės Šalpos paramos.

Svarbu 2: Dalyviams reikalinga į akademiją atsivežti Vaiko sveikatos pažymėjimą ar jos kopiją (forma forma 027-1/a, kuri pateikiama kasmet mokyklai) arba Medicininę pažymą vaikui, vykstančiam į stovyklą (forma 079/a).

Už paramą dėkojame: LPF „Ateitininkų fondui“, Lietuvių Katalikų Religinei Šalpai ir Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijai

zenkliukas_AF LKRS logo KAM logo

Susisiek

Ateitininkų federacija
Laisvės al. 13,
LT-44238 Kaunas

af@ateitis.lt
Tel.: +370 699 28 557
http://www.ateitis.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre, kodas 191956728