Dalyvauk Moksleivių ateitininkų žiemos akademijoje!

2017-11-28

Share on Facebook0Share on Google+0
notebook-2247351_960_720

Mielas moksleivi!

Ar dažnai į tavo širdį beldėsi klausimas, kaip surasti raktą į savo gyvenimo laimę? Artėjant džiugiam Kūdikėlio laukimui kviečiame Tave apvainikuoti Adventą prasmingais bei džiuginančiais apmąstymais.

Šį kartą pilni žiemiškos ramybės ir šilumos susitiksime Moksleivių ateitininkų žiemos akademijoje „Pašaukimas. Įrašyta širdyje“, vyksiančioje  gruodžio 28 – sausio 1 d. Žemaitijos sostinėje – Telšiuose. Dalyvauti gali 8-12 klasių moksleiviai bei pirmakursiai studentai, trokštantys pajausti bendrystę, tikėjimo džiaugsmą, kūrybos grožį bei sužinoti, kokia yra pašaukimo prasmė jaunam žmogui.

UŽDUOTIS

Norėdamas dalyvauti akademijoje turi atlikti užduotį – šį kartą kviečiame parašyti laišką. Prieš save turi laiško pavyzdį – popiežiaus Benedikto XVI žinią 25-osios Pasaulinės jaunimo dienos proga. Parašyk mums, lyg kalbėtumeisi su draugu, ir papasakok, ką supratai ir kokie horizontai atsivėrė tau beskaitant popiežiaus Benedikto XVI žinutę: kas tave nustebino, pradžiugino, atvėrė akis, pasirodė nesuprantama ar per stipru. Nepamiršk laikytis rašinio struktūros (įžanga, dėstymas, pabaiga).

Patarimai ir gairės, į ką reiktų atkreipti dėmesį rašant laišką:

Laiške jaunimui Popiežius Benediktas XVI kalba apie pašaukimą ir kvietimą. Pavyzdžiui, jaunuolis kreipiasi į Mokytoją ir Mokytojas jį pakviečia.
Tekste surask vietas (kontekstus), kuriose popiežius tai aptaria.
Išrašyk ir pakomentuok, kaip popiežius pristato pašaukimą – kas, kam ir kaip šaukia.
Popiežius kalba apie gyvenimo planą ir erdvius bei plačius horizontus. Kaip manai, ką jis turi omenyje? Kas praplečia gyvenimo planų horizontus?
Abi dalis sujunk į vieną – platūs horizontai ir pašaukimas. Ką naujo klausime apie pašaukimus atradai skaitydamas šį laišką? Kaip apie tai mąstei prieš ir po šio laiško skaitymo?

Patarimai, kaip skaityti tekstą:

Geriausia, atsispausdink ir įdėmiai perskaityk bent keletą kartų. Skaitydamas išsirašyk patikusias mintis ir vietas, kurios tau neaiškios. Triukas bandant suprasti tekstą – surask kiekvienos pastraipos pagrindinę mintį ir galiausiai viso laiško pagrindinę mintį. Visai tai parodyk savo laiške – kaip Tu anksčiau mąstei apie pašaukimą, ir kaip Tavo mąstymo kryptis pasikeitė skaitant laišką, nuo ko pradėjai ir prie ko galiausiai priėjai. Kviečiame tave parymoti su tekstu, paskirti laiko pabuvimui su savo ir popiežiaus mintimis.

Laiškams galiojančias rašinio apipavidalinimo taisykles rasi čia: Rašinio_apipavidalinimas. Tavo darbas neturėtų būti trumpesnis nei A4 lapas.

Laiškų ir registracijos laukiame iki gruodžio 10 d. (imtinai) el. paštu akademijos@ateitis.lt. Registracijos formą rasi čia.

Įdomių bei vaisingų apmąstymų,

Akademijų komitetas

 

Dalyvio mokestis:
  • 35 Eur – davusiems ateitininko įžodį ir mokantiems nario mokestį
  • 40 Eur – nedavusiems ateitininko įžodžio arba nemokantiems nario mokesčio
  • 4,75 Eur (iki 8 vietų) – socialiai remtiniems vaikams, vaikams iš gausių šeimų, neįgaliems vaikams, imigrantams iš trečiųjų šalių.*

* Reikia pateikti Vaikų priklausymą grupėms patvirtinančius dokumentus iki gruodžio 20 d. (pakanka el.formatu), o į renginį pristatyti originalus:

- Socialiai remtinas vaikas – pažyma, išduota atitinkamos valstybinės institucijos, pvz. savivaldybės socialinės paramos skyriaus. Pažymas, patvirtinančias socialiai remtino vaiko statusą, su galutine ataskaita reikės pateikti Fondui visiems dalyvavusiems socialiai remtiniems vaikams. Pažymos galiojimo laikotarpis privalo atitikti stovyklos pamainos laikotarpį (t. y., dokumentas turi patvirtinti, kad stovyklos pradžios dieną vaikas buvo socialiai remtinas);
- Neįgalus vaikas – Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos išduotos pažymos apie nustatytą negalią;
- Vaikas iš gausios šeimos – atitinkamos valstybinės institucijos išduota pažyma, kad šeimai mokama finansinė išmoka pagal Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymą;
- Imigrantų iš trečiųjų šalių (ne Europos Sąjungos) vaikas – atitinkamos valstybinės Lietuvos institucijos išduotas dokumentas, patvirtinantis, kad vaikas turi papildomos apsaugos ar pabėgėlio statusą, suteiktą vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymu „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ ar kitos Europos Sąjungos šalies ir leidimas laikinai ar nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje;

Dalyvio mokestį reikia pervesti (gavus patvirtinimą) iki gruodžio 20 d.:
Ateitininkų federacija
LT447300010002256066
AB Swedbank
Paskirtis: MAŽA dalyvio mokestis Vardenis Pavardenis

Svarbu: be rimtos priežasties reikšmingai vėluojant į akademiją mokamas 5€ didesnis mokestis.

Visos akademijos kaina vienam dalyviui: 95 Eur (į šią sumą įeina dalyvio maitinimo, apgyvendinimo, programos įgyvendinimo, taip pat savanorių maitinimo, apgyvendinimo kelionės į/iš renginį išlaidos). Tačiau galutinis dalyvio mokestis sumažintas gavus paramą iš skirtingų fondų:

  • Projekto „TAPK 2“ subsidijuojama savikainos dalis socialiai remtiniems vaikams, vaikams iš gausių šeimų, neįgaliems vaikams, imigrantams iš trečiųjų šalių (iki 8 vietų) – 90,25 Eur, kitiems vaikams – 28,5 Eur. Pagal minėtą projektą, vaiko dalyvavimas stovyklose 2016-2017 m. m. mokinių atostogų (ne vasaros) metu gali būti subsidijuojamas tik vieną kartą.
  • Likusią subsidijos dalį sudaro Lietuvių katalikų religinės šalpos, Ateitininkų fondo parama, privačių aukotojų lėšos.

Svarbu 2: Dalyviams reikalinga į akademiją atsivežti Vaiko sveikatos pažymėjimą ar jos kopiją (forma forma 027-1/a, kuri pateikiama kasmet mokyklai, tinka jos kopija) arba Medicininę pažymą vaikui, vykstančiam į stovyklą (forma 079/a).

tapk

image description
SMPF

smm

LKRS logo

 

 


ATEITININKŲ FONDAS

Susisiek

Ateitininkų federacija
Laisvės al. 13,
LT-44238 Kaunas

af@ateitis.lt
Tel.: +370 699 28 557
http://www.ateitis.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre, kodas 191956728