Dalyvauk Moksleivių ateitininkų žiemos akademijoje!

2018-11-30

Share on Facebook0Share on Google+0
langas_ok (3)

Moksleivių ateitininkų žiemos akademija
Reali svajonė: ko reikia tobulai meilei?

„Palaiminti tyraširdžiai, nes  jie regės Dievą“ (Mt. 5, 8)

Akademija vyks Liškiavoje (Varėnos rajonas)

Akademija vyks per Šv. Kalėdas, švenčiant kūdikėlio Jėzaus gimimą – tobulos meilės kūnišką apsireiškimą žmonijai. Todėl klausiame: ,,Ko reikia, kad tobula meilė taptų mūsų gyvenimo dalimi?” Mes visi svajojame apie meilę, kuri nesibaigia. Juk negali būti, kad to, ko taip trokštame, nėra.

Moksleivių ateitininkų žiemos akademija – tai nepamirštama Šv. Kalėdų ir Naujųjų Metų šventė, kviečianti gruodžio 28 – sausio 1 d. 8–12 kl. Lietuvos moksleivius susiburti kartu ne tik gerai praleisti laiką, bet ir pasigilinti į mums visiems rūpimus klausimus.

R E G I S T R A C I J O S  anketa

Norint patekti į akademiją reikia parašyti rašinį.

Užduotis 8-10 klasių moksleiviams
Kodėl reikia saugoti širdį?

Skaitydamas knygos ištrauką galvok apie save. Kuo tau artimi autoriaus aprašomi išgyvenimai? Tekstas trumpas, tad stenkis į jį įsigilinti.

  • Remdamiesi Joshua Harriso knygos ,,Atsisveikinimo bučinys pasimatymui” pirmu skyriumi paaiškinkite, ką reiškia saugoti širdį arba jos neišdalinti. Parašykite, kas tekste buvo nauja, įdomu, neaišku ir su kuo nesutinkate.
  • Kaip jūs suprantate, kas yra protinga meilė? Dažnai svajojame apie idealų vaikiną ar merginą, kaip tokio idealo siekiame savyje?
  • Kaip jums atrodo, kodėl mes taip norime įsimylėti?

 

Užduotis 11-12 klasių moksleiviams ir pirmakursiams studentams
Kodėl mokėjimo susivaldyti nepakanka?

Mes jums parinkome ypač gerų šaltinių. Nenusigąskite Joshua Harriso teksto ilgumo – įveiksite greitai ir su malonumu. Marie-Dominique Philippe ištrauka įves į rašinio temos kontekstą. Vaizdo įrašą siūlome kaip desertą. Arkivyskupas Fultonas Sheenas (1895–1979) labiausiai žinomas iš televizijos laidų „Gyvenimas yra vertas gyventi“ (Life is Worth Living). Jis laimėjo „Emmy“ apdovanojimą kaip labiausiai išsiskirianti televizijos asmenybė ir nukonkuravo dainininką Franką Sinatrą.

Rašydami galvokite apie klausimą, jei skaistumas nėra tik susivaldymas, tai kas jis yra?

  • Pakomentuokite šią Joshua Harriso mintį: ,,Intymūs santykiai yra nuostabus Dievo dovanojamas išgyvenimas. Tačiau jis nori, kad intymumo džiaugsmas kiltų iš meilės, sutvirtintos įsipareigojimo.” Parašyk, kas Joshua Harriso tekste buvo nauja, įdomu, neaišku. Kodėl autorius teigia, jog draugaudami susiduriame su sunkiomis problemomis? Ar sutinki su jo nuomone? Kaip tu supranti, kodėl kiekvienas įsimylėjimas neturėtų vesti į intymų bendravimą?
  • Pakomentuokite citatą iš Marie-Dominique Philippe knygos ,,Meilės gelmėse”: ,,Kai tik pamėgsti ką nors, tai tau ir priklauso”. Kaip nutinka, kad meilė žmogui tampa identiška meilei vynui?
  • Remdamiesi Fultono Sheeno laida pasvarstykite, ką reikia daryti, kad meilė nebanguotų, bet nuolat kiltų aukštyn.

 

SVARBU

 

Atlikdami  užduotį nepamirškite atsižvelgti į  rašinio reikalavimus. Jūsų darbas neturėtų būti ilgesnis nei du A4 formato lapai. Papildomų šaltinių naudojimas yra pagirtinas, tačiau remtis pateikta literatūra – privaloma.

Jūsų paraiškos bei atliktos užduoties lauksime iki gruodžio 14 d. (imtinai) el. paštu akademijos@ateitis.lt (jas teikti gali 8-12 klasių moksleiviai bei pirmakursiai studentai). Vėluojant atsiųsti užduotį taikomas 5 eurų mokestis.

Dalyvio auka:

40 Eur – davusiems ateitininko įžodį ir mokantiems nario mokestį;

45 Eur – nedavusiems ateitininko įžodžio arba nemokantiems nario mokesčio.

Dalyvio aukos dydis neturi būti kliūtis dalyvauti akademijoje, apie tai galima parašyti el. paštu.
Dalyviams reikalinga į akademiją atsivežti Vaiko sveikatos pažymėjimą ar jos kopiją (forma forma 027-1/a, kuri pateikiama kasmet mokyklai) arba Medicininę pažymą vaikui, vykstančiam į stovyklą (forma 079/a).
Turite klausimų?

Parašykite akademijos@ateitis.lt

Moksleivių ateitininkų Akademijų komiteto informacija

Už paramą dėkojame Jaunimo reikalų departamentui prie SADM, Ateitininkų fondui ir Lietuvių katalikų religinei šalpai.

Susisiek

Ateitininkų federacija
Laisvės al. 13,
LT-44238 Kaunas

af@ateitis.lt
Tel.: +370 699 28 557
http://www.ateitis.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre, kodas 191956728