Dalyvauk moksleivių ateitininkų vasaros akademijoje!

2019-07-29

Share on Facebook0Share on Google+0

„K u r   y r a  L i e t u v a?“ – vienas klausimas, turintis begales atsakymų. Štai tokia yra moksleivių ateitininkų vasaros akademijos, vyksiančios rugpjūčio 25-29 d. Rusnėje, tema. Jei visų galimų atsakymų į šį klausimą nesi radęs, registruokis ir ieškokime jų drauge!

Moksleivių ateitininkų vasaros akademija – tai nepamirštamas renginys, kviečiantis 8-12 kl. Lietuvos moksleivius susiburti kartu ne tik gerai praleisti laiką, bet ir pasigilinti į įvairius ateitininkams bei jų bičiuliams rūpimus klausimus.
R e g i s t r a c i j o s   a n k e t a
Norint patekti į akademiją reikia parašyti rašinį arba atlikti kūrybinę užduotį.
Rašinio tema būsimiems 8-9 klasių mokiniams

Kur yra Lietuva?

Lietuvą pristatyti užsieniečiams, tikriausiai, jau teko. Šį kartą kviesime padaryti tą patį: susipažinus su įvairiomis pasaulio istorinėmis asmenybėmis, paaiškink ir papasakok, kur yra Lietuva, kokia ji. Atkreipk dėmesį į istorinį laikotarpį ir tai, kas klausiančiajam galėtų būti įdomu.

Tekstas turi užimti ne mažiau vieną A4 puslapį, pats pasirink, ar norėtum išsamiai apie Lietuvą papasakoti vienam žmogui, ar glaustai atsakyti visiems. Taip pat, sutaręs su mumis (akademijos@ateitis.lt), Lietuvą pristatyti gali savo išsirinktam žymiam žmogui. Galbūt norėtum apie Lietuvą papasakoti mylimam rašytojui, keliautojui, kulinarui ir pan? Pasitarkim!
Taigi, klausimą ,,Kur yra Lietuva?“ tau užduoda:

a) Popiežius Martynas V (valdė 1417-1431 m.) 

Naujai išrinktam popiežiui smalsu, kokie žmonės gyvena Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje, ką jie per dienas veikia, kas juos valdo, koks jų tikėjimas, kokias šventes švenčia. Pasidomėk XV a. LDK istorija ir papasakok popiežiui, kur yra tuometė Lietuva.

Literatūra:

 b) Architektas Le Corbusier arba Ludwig Mies van der Rohe

Kad turėtum ką papasakoti žymiam XX a. architektui, pasidomėk to meto Lietuvos menu ir architektūra, jam tikrai bus įdomu tai, kas buvo kuriama bei kokie pastatai statomi XX a. Lietuvoje.

Literatūra:

  • bibliotekoje paieškok šių knygų: „Optimizmo architektūra: Kauno fenomenas 1918-1940“, „Kaunas 1918-2015. Architektūros gidas“, „Vilnius 1918-2015. Architektūros gidas“;
  • panaršyk šioje internetinėje svetainėje www.modernizmasateiciai.lt

c)   Krepšininkas Michael Jordan

Pasaulio krepšinio legendai papasakok apie Lietuvą ir šalies sportą, krepšinio istoriją, apie tai, kokią reikšmę krepšinis turėjo Lietuvos vardo garsinime, kaip pergalės varžybose tapo simboliškos pergalės už Lietuvos laisvę pasaulio akyse.

Kad žinotum daugiau:

 

Būsimus 10-11 klasių moksleivius kviečiame pamąstyti:

Kur yra Lietuva: Rytuose ar Vakaruose?

Pasvarstyk, kodėl mums kyla toks klausimas? Aptark Lietuvos buvimo tarp Rytų ir Vakarų situaciją, pasitelk geografines, istorines, politines bei kultūrines aplinkybes. Tau gali padėti klausimai:

Ką reiškia būti Rytų arba Vakarų šalimi?

Kas lėmė, kad Lietuva tapo Vakarų valstybe? 

Kada ir kaip šalis atsidūrė Rytuose?

Kokiai pusei Lietuva nori priklausyti dabar ir kodėl?

Literatūra:

 

Būsimi 12 klasės mokiniai ir 1 kurso studentai turėtų atsakyti į šį klausimą:

Ar būti Vakarų šalimi yra mūsų siekiamybė?
Lietuva jau yra panaši į Vakarų valstybes. Ko siekti toliau? Į kokias šalis Lietuva turi būti panaši ir kodėl?

Literatūra:

 

Alternatyvi užduotis visiems:

Interviu (vaizdu arba raštu) su Lietuvoje gyvenančiu užsieniečiu

Kviečiame atrasti žmogų, atvykusį gyventi į Lietuvą iš kitos šalies. Išsiaiškink, kaip jis apibūdintų Lietuvą, jos žmones. Išsiaiškink, kokių vakarieriškų ir kokių Rytų bruožų jis mato Lietuvoje, kuriose srityse, jo nuomone, Lietuva išsiskiria, pirmauja Europos kontekste, o kuriose dar reikia pasitempti, kokių savitumų, tautinių bruožų, tradicijų ir pan. jis pastebi Lietuvoje, kokių nėra matęs niekur kitur.

Jeigu interviu fiksuosi vaizdo įrašu, nufilmuok kokybiškai, rimtai apgalvok klausimus, jo trukmė turėtų būti ne daugiau 7 minučių. Jeigu rinksiesi pokalbį užrašyti, tekstui galioja rašinio apipavidalinimo taisyklės.

S V A R B U

Atlikdami vieną iš pateiktų užduočių nepamirškite atsižvelgti į  rašinio reikalavimus. Jūsų darbas neturėtų būti ilgesnis nei du A4 formato lapai. Papildomų šaltinių naudojimas yra pagirtinas, tačiau perskaityti ir remtis pateikta literatūra – privaloma.

Jūsų paraiškos bei atliktos užduoties lauksime iki rugpjūčio 12 d. (imtinai) el. paštu akademijos@ateitis.lt (jas teikti gali būsimi 8-12 klasių moksleiviai bei pirmakursiai studentai). Vėluojantiems atsiųsti darbus bus taikomas papildomas 5 eurų mokestis.

Dalyvio auka:

45 Eur – davusiems ateitininko įžodį ir mokantiems nario mokestį;

50 Eur – nedavusiems ateitininko įžodžio arba nemokantiems nario mokesčio.

Dalyvio aukos dydis neturi būti kliūtis dalyvauti akademijoje, apie tai galima parašyti el. paštu.
Dalyviams reikalinga į akademiją atsivežti Vaiko sveikatos pažymėjimą ar jos kopiją (forma forma 027-1/a, kuri pateikiama kasmet mokyklai) arba Medicininę pažymą vaikui, vykstančiam į stovyklą (forma 079/a).

Turite klausimų?

Parašykite akademijos@ateitis.lt

 

Moksleivių ateitininkų akademijų komitetas

Už paramą dėkojame Jaunimo reikalų departamentui prie SADM, Lietuvių katalikų religinei šalpai.

Susisiek

Ateitininkų federacija
Įmonės kodas: 191956728,
Laisvės al. 13,
LT-44238 Kaunas

af@ateitis.lt
Tel.: +370 699 28 557
https://www.ateitis.lt

Korespondencijos adresas
Aušros Vartų g. 12-115,
LT-01303 Vilnius
AF sekretoriato priėmimo valandos
I,III,V – 14-17 val.
II,IV – 14-18 val.