Berčiūnuose jau 25-ą vasarą stovyklauja ateitininkai

2017-07-20

Share on Facebook0Share on Google+0
Berciunai2017

Jau 25-erius metus prie pat Panevėžio įsikūrusioje Berčiūnų ateitininkų stovykloje vasaromis karaliauja vaikai – į kasmet čia rengiamas jaunųjų ateitininkų vasaros stovyklas atvyksta keli šimtai dalyvių iš Lietuvos ir užsienio bei gausi grupė apmokytų savanorių vadovų, savo nuoširdžiu darbu sukuriančių vaikams smagų vasaros nuotykį.

„Laisvės kelyje“ – į taip pavadintą dešimties dienų stovyklą šiemet sukvietė ateitininkai. Valstybingumo šimtmečiui skirtoje stovykloje vaikai per žaidimus, pamokėles susipažįsta su svarbiausias Lietuvos valstybingumo laikotarpiais, pakilimais ir nuosmukiais, vėl atvedusiais į Laisvę. „Stovykloje mėginame užmegzti pokalbį su vaikais apie Lietuvai reikšmingus istorijos vingius. Svarbu ne akademiškai išdėstyti Lietuvos laisvės kelio istoriją, bet paskatinti vaikus savarankiškai mąstyti, kritiškai stebėti mus supantį pasaulį. Juk laisvė nėra savaiminis dalykas – tai nuolatinės pastangos, nuolatinis darbas savo tautos ir krašto labui. “ – stovyklos temą pristato jos organizatorė Vilhelmina Raubaitė-Mikelionienė.

Per ketvirtį amžiaus Berčiūnuose užaugo ne viena karta jaunimo, savo vasaras siejančio su šia vieta ir ateitininkų organizacija. „Stovyklauti ateitininkai pradėjo Lietuvai dar net neatkūrus Nepriklausomybės, o neilgai trukus – 1992 m. pradėjome stovyklas organizuoti Berčiūnuose. Ilgametė patirtis, dėmesys savanorių parengimui, skrupulingas programos ruošimas davė vaisių – mūsų stovyklos programos ne kartą pripažintos kaip geriausios Lietuvoje. Į dvi stovyklos pamainas sunkiai talpiname visus norinčius, vis daugiau dalyvių sulaukiame iš užsienio lietuvių šeimų“ – sako stovyklavietės direktorius Artūras Stambrauskas.

Jaunųjų ateitininkų sąjunga vasarą surengia dvi stovyklų pamainas – vienos pamainos metu vaikai stovykloje praleidžia dešimt dienų, per kurias stengiasi įsigilinti į stovyklos temą per žaidimus, pačių kuriamus vaidinimus bei vadovų ruošiamas pamokėles.

Šiemet stovyklos vyksta liepos 16-25 d. ir liepos 28 – rugpjūčio 6 d. (Kurorto g. 14, Berčiūnai, Panevėžys).  Kviečiame apsilankyti!

Už paramą stovykloms dėkojame:

tapk

es

smm

SMPF

Susisiek

Ateitininkų federacija
Laisvės al. 13,
LT-44238 Kaunas

af@ateitis.lt
Tel.: +370 699 28 557
http://www.ateitis.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre, kodas 191956728