Ateitininkų sekmadienio mintys. Tomas Pilkis

2017-06-18

Share on Facebook0Share on Google+0
Tomas Pilkis

Šiandien mūsų rubrikoje studentas ateitininkas Tomas Pilkis. Džiaugiamės, jog jis pasekė savo brolio ir sesers pavyzdžiu ir atėjo į mūsų organizaciją. Gero skaitymo!

Kaip atradai Ateitininkų federaciją? Kokia tavo tapimo ateitininku/e istorija?

Ne aš atradau ateitininkiją, o ji atrado mane. Ateitininkai nuolatos buvo mano gyvenime. Net ir tada, kai pats nebuvau ateitininkas, bet brolis ir sesė pasakodavo apie smagiausias ir įdomiausias stovyklas pasaulyje. Tuomet suveikė vaikiškas smalsumas ir 2010 metų vasarą sudalyvavau savo pirmajame ateitininkų renginyje.

Kaip manai, ar lengva šiuolaikiniam jaunam žmogui atrasti ir išlaikyti tikėjimą? Kas jam gali padėti?

Tiek, kiek tu įdėsi į tai pastangų, tiek ir turėsi. Būtų klaidinga manyti, kad tikėjimas tiesiog „nukrenta“ iš dangaus. Kiekvienas iš mūsų esame kviečiami savo kasdienybėje būti geriausia savo versija. Kitaip sakant – būti panašiais į Kristų.

Kaip tapti panašiu į tą, kurio tu nepažįsti? Norint išlaikyti tikėjimą reikia kovoti su pačiu savimi. Gali padėti dažnas sakramentų priėmimas bei trumpi kasdieniniai Naujojo Testamento skaitymai.

Kuri ateitininkų asmenybė Tave labiausiai įkvepia ir kodėl?

Būtų sunku išskirti vieną. Bendrai paėmus mane įkvepia žmonės, kurie esminiais momentais nebijo garsiai bei kultūringai pasakyti Tiesos. Todėl per daug nesureikšminu to, kas tai padaro. Tai gali būti ir sendraugis, ir studentas ar net moksleivis ateitininkas.

Kokį vaidmenį ateitininkai užima kurdami šių dienų Lietuvą?

Ateitininkai augina Lietuvos žmones, kurie savo kasdienybėje stengiasi būti sąžiningais, teisingais, mylinčiais kiekvieną žmogų, bet nebūtinai jo veiksmus. Mano manymu, toks požiūris šių laikų Lietuvos visuomenėje yra ypatingai svarbus ir reikalingas.

Ką studentas gali rasti Ateitininkų federacijoje? Kodėl kitiems rekomenduotum (o galbūt nerekomenduotum) tapti ateitininkais?

Ateitininkų federacijoje gali atrasti patį save. Visa ateitininkijos idėja yra persmelkta katalikiškumo principo. Be jos tai būtų eilinė jaunimo organizacija. Bet mūsų šūkis „Visa atnaujinti Kristuje!“ identifikuoja mus kaip džiaugsmo, vilties žmones. Tai yra viso ko pamatas, iškeliantis daug svarbių klausimų, kurių būdamas kitose organizacijose menkai ar sugalvotum.

Rekomenduočiau visiems. Net jeigu ir neplanuoji tapti ypatingai veikliu nariu, tai suteikia erdvę pažinti naujus žmones, naujas veiklas. Atveria daug naujų galimybių, kurios labai greitai gali pakeisti mūsų gyvenimus.

Rubriką rengia Vilniaus krašto ateitininkai

Susisiek

Ateitininkų federacija
Laisvės al. 13,
LT-44238 Kaunas

af@ateitis.lt
Tel.: +370 699 28 557
http://www.ateitis.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre, kodas 191956728