Ateitininkų sekmadienio mintys. Jurgis Tarabilda

2017-09-03

Share on Facebook0Share on Google+0
Jurgis Tarabilda

Šiandien norime pasidalinti MAS valdybos nario Jurgio Tarabildos atsakymais. Studento įžodį davė tik prieš keletą mėnesių. Gero skaitymo!

Kaip ir kada atradai Ateitininkų federaciją? Kokia tavo tapimo ateitininku/e istorija?

Ateitininkus atradau moksleivės Ievos Petrulionytės dėka, kuri mane pakvietė prisijungti prie Vilniaus Juozo Girniaus kuopos. Tuo metu priklausiau Kauno Prančiškaus Ksavero jezuitų rektorato jaunimo grupei „Šviesos vaikai“, jos organizuojamoje Ekstremalių nuotykių stovykloje buvau Ievos vadovu, taip mano pažintis su ateitininkais ir prasidėjo. Jaučiausi atradęs organizaciją, kurioje ne tik galėjau ugdyti tikėjimą, bet ir tobulėti intelektualiai.

Kaip manai, ar lengva šiuolaikiniam jaunam žmogui atrasti ir išlaikyti tikėjimą? Kas jam gali padėti?

Šiame amžiuje ypač sunku jaunam žmogui tiek atrasti tikėjimą, tiek jį išlaikyti. Asmeninis ryšys su Bažnyčia ir Dievu. Ši galimybė / būtinybė reikalauja susikaupimo, vidinio savęs įsiklausymo, daug valios ir pastangų, todėl lengvai pasimeta milžiniškame informacijos sraute, su kuria šiuo metu tikintieji neišgali konkuruoti. Kiekvienam pagalbą tikėjimo kelyje visu pirma suteikia Viršininkas, bet norint jo šaukimą išgirsti, reikia įsiklausyti į savo dvasinį balsą, esantį kiekviename iš mūsų. Vidinės ramybės paieškos, nenuilstanti siela, ugdoma valia padės kiekvienam, nes vis dėlto tik esant poreikiui galima atrasti bei išlaikyti tikėjimą.

Kuri ateitininkų asmenybė tave labiausiai įkvepia ir kodėl?

Mane labiausia įkvepia Juozas Girnius, nors ir ne dėl kuopos vardui jaučiamų sentimentų. Ruošiantis studento ateitininko įžodžiui teko perskaityti „Idealą ir laiką“. Tai knyga, turinti išminties kupinus atsakymus tiek kiekvienam jaunam žmogui aktualiais, tiek organizacijos viduje kylančiais klausimais. Pačiam teko garbė atrasti ne vieną citatą, kuria vadovaujuosi tiek kasdienybėje, tiek siekiant viską atnaujinti Kristuje (ne išimtis ir virtuvė).

Kokį vaidmenį ateitininkai užima kurdami šių dienų Lietuvą?

Ateitininkai šių dienų Lietuvą kuria labai įvairiose srityse. Moksleiviai rodo pavyzdį bendraamžiams, organizuodami viešuosius renginius, labdaros, dalyvaudami paskaitose, diskusijose. Studentai savo ruoštu tobulina profesinius įgūdžius, jog ateityje taptų ne tik savo srities specialistais, dorais piliečiais, bet ir visapusiškai išsilavinusiais asmeninis, kurie neštų atsakomybę už bendrą būtį.

Ką studentas gali rasti Ateitininkų federacijoje? Kodėl kitiems rekomenduotum (o galbūt nerekomenduotum) tapti ateitininkais?

Studentas gali rasti savo individualią vietą organizacijoje, kurioje pagal asmeninius talentus, specialybę, norus bei pašaukimą, ne tik įgyvendintų save, bet ir atrastų savo kelią didesniojo bendrojo gėrio link. Kartais tau skirta vieta išryškėja visiškai netikėtai, ne renginių organizavime ar paskaitų skaityme. Mano atveju, taip susiklostė, kad ir kaip virėjas radau ne tik galimybę dirbti, tobulėti, bet ir galimybę kelti valgio kokybę vaikų stovykloje, visgi skonio lavinimas prasideda dar vaikystėje. Rekomenduoju ir kitiems prisijungti prie gausaus ateitininkų būrio, nes galbūt tai ta vieta, kurioje pradėsite ne tik savo kelionę aktyvaus atsakomybės prisiėmimo, santykio su Viršininku stiprinimo ar bendrojo gėrio didinimo link, bet ir vidinio savęs, kaip asmens, kaip specialisto, kaip visuomenės nario, pažinimo link.

Rubriką rengia Vilniaus krašto ateitininkai

Susisiek

Ateitininkų federacija
Laisvės al. 13,
LT-44238 Kaunas

af@ateitis.lt
Tel.: +370 699 28 557
http://www.ateitis.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre, kodas 191956728