Ateitininkai LJD teminėse grupėse

2017-06-19

Share on Facebook0Share on Google+0
lietuvos-jaunimo-dienos-logo-340x156

Birželio 23-25 d. Vilniuje vyks Lietuvos jaunimo dienos. Jų metu dalyviai bus kviečiami į įvairias temines diskusijų ir pokalbių grupes. Džiaugiamės, kad šiemet daug ateitininkų sutiko dalyvauti ar vesti temines grupes:

Visą teminių užsiėmimų sąrašą rasite www.jaunimodienos.lt.

lietuvos-jaunimo-dienos-logo-340x156

TEMA: SANTYKIS: SU SAVIMI IR SAVO ARTIMIAUSIAIS
Aprašymas: giliau pažinti save, aptarti ir įvertinti savo socialinį ratą (santykį su artimiausiais žmonėmis) bei psichologinį – vidinį santykį su savimi. Užsiėmimo metu vyks pokalbis su psichologais, praktiniai savęs analizavimo, išbandymo pratimai, užduotys.

Kalbėtojai: Dr. Ieva Šidlauskaitė – Stripeikienė – Psichologė, psichoterapeutė, biomedicinos mokslų (visuomenės sveikatos) daktarė. VšĮ Psichologinės paramos ir konsultavimo centro direktorė. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Sveikatos psichologijos katedros lektorė. Profesinio domėjimosi sritys – suaugusiojo psichologija, vaikų, suaugusiųjų ir šeimos (porų) konsultavimas, psichoterapija, krizių įveikimas, suicidologija, prevencinių bei reabilitacinių programų kūrimas ir įgyvendinimas.

Dr. Osvaldas Stripeikis – Edukologas, socialinių mokslų daktaras. Vytauto Didžiojo universiteto vadybos katedros docentas. VšĮ Psichologinės paramos ir konsultavimo centro steigėjas ir programų koordinatorius. VDU Verslo Praktikų centro vadovas. Profesinio domėjimosi sritys: ugdomasis vadovavimas, naratyvinė praktika asmeniniame ir organizaciniame kontekste, verslumo ir kūrybiškumo kompetencijų ugdymo metodikos.

 

TEMA: AR ŠIANDIENINĖSE DISKUSIJOSE SU BENDRAAMŽIAIS ĮMANOMA APGINTI KRIKŠČIONIŠKĄ POZICIJĄ? DEBATŲ TECHNIKOS.
Aprašymas: Vis dažniau su morale susiję visuomenės klausimai (dirbtinis apvaisinimas, abortai, šeimos teisinis reguliavimas, lytinis švietimas ir t.t.) iš Seimo tribūnų persikelia į mokyklų klases, draugų susibūrimus, facebook‘o puslapius. Dažnai yra sunku, netgi baisu stoti ginti Katalikų Bažnyčios pozicijos, kuri kritikuojama kaip nemoderni, atsilikusi, neleidžianti išsiskleisti asmens individualybei ar laisvei. Ar su katalikiška pasaulėžiūra susijusius klausimus įmanoma apginti diskusijose su draugais ? Kaip neslepiant tikėjimo Šventosios Dvasios apreikšta Tiesa diskutuoti su tais, kurie žongliruoja „visuomenės progreso“ ir „laisvės kiekvienam gyventi kaip nori“ argumentais?

Kalbėtojas: Emilija Pundziūtė Gallois, Paryžiaus politikos mokslų instituto Sciences Po doktorantė, dėstytoja. Prancūzijos Tarptautinių tyrimų centro (CERI) jaunesnioji mokslinė bendradarbė.

 

TEMA: MEILĖ INTERNETU? KODĖL GI NE!
Aprašymas: Ar dera krikščionims antrosios pusės ieškoti internete? Kas nutiks, jei pri(si)pažinsu, kad ieškau? Ar turėčiau leistis į savojo “princo”/“princesės” paieškas, jei pasitikiu Dievu ir Jo geriausiu planu man? Santuokoje save dovanojanti meilė prasidėjo nuo pažinties internete? Norėčiau ir aš! Ką svarbu žinoti ir į ką verta atkreipti dėmesį leidžiantis į pažintis internetu? Kviečiu pokalbiui apie kelionę ieškant To žmogaus, kurio ilgisi jūsų širdis, apie kelionę kito link…

Kalbėtojas:  Jurgita Salinienė – laiminga žmona, 6 vaikų mama, ateitininkė, su vyru Vytautu rengia sužadėtinius santuokai Kauno arkivyskupijos šeimos centre, yra šeimų universiteto moderatorė Jurgita ir Vytautas Saliniai 2015 m. įkūrė pažinčių svetainę katalikams vienužiams kitoLink.lt.

 

TEMA: JĖZUS – KELIAS, TIESA IR GYVENIMAS. TAIP AR NE?
Aprašymas: Šiandien popiežius Pranciškus mus skatina jog turime atverti širdis Šventajai Dvasiai, kad galėtume liudyti Jėzų Kristų. Pagalvokime apie tai ar mano širdis atvira ir ar aš stengiuosi klausyti, ką Šventoji Dvasia man sako.

Šios grupelės susitikimo metu ieškosime atsakymų į tris klausimus:

Koks Jėzaus mums siūlomas kelias?
Apie kokią tiesą Jėzus mums liudiją?
Kokį gyvenimą mums suteikia Jėzus?
Kalbėtojas:  Paulius Auryla, mokytojas, ateitininkas

 

TEMA: „TĖVYNĖS LABUI!“
Aprašymas: Užsiėmimas skirtas tiems, kurie nori išgirsti tiesą apie tarnybą kariuomenėje iš pirmų lūpų. Kokia yra kario dienotvarkė? Kaip atrodo mūsų pratybos? Ką veiksi tapęs šauktiniu? Ateik ir sužinok.

Kalbėtojas: Leitenantas Juozas Šutas, šauktinių būrio vadas. Karininkas tarnauja Algirdo mechanizuotajame pėstininkų batalione Rukloje.

 

TEMA: (NE)TIESA APIE PINIGUS
Aprašymas: „Tiesa padarys jus laisvus“? Regis, dažniau sutinkame požiūrį „Pinigai padarys jus laisvus“. Ar šie šūkiai priešingi? O gal pinigai – neišvengiamas tiesos „prieskonis“? Kaip išmokti priimti tiesą, kad dažnas mūsų nėra labai turtingas pinigais? Kaip tapti laisvu tai supratus – t.y. kaip pajudėti iš to taško? Kaip panaudoti išmanias technologijas savo finansams tvarkyti – ir kam to reikia? Galiausiai: kaip matuoti savo gyvenimą protingais matais ir kaip nebūti vargšu?

Kalbėtojas: Martynas Pilkis, valstybės tarnautojas, dėstytojas, Ateitininkų federacijos tarybos narys.

 

TEMA: APIE UKRAINOS KARĄ IŠ ŽMONIŲ, KURIE NELIKO JAM ABEJINGI, LŪPŲ.
Aprašymas: 2013 metų pabaigoje Kijeve, Maidano aikštėje, prasidėjus ukrainiečių kovai už galimybę pasirinkti savo valstybės kelią, dauguma mūsų su didžiuliu nerimu sekė įvykius Ukrainoje. Mes, lietuviai, šiems įvykiams nelikome abejingi ir netrukus Lietuvoje prasidėjo tikras aukojimo Ukrainai karavanas. Žmonės aukojo ne tik pinigus, bet ir kojines, striukes bei kitus šiltus rūbus kariams, įvairius vaikiškus rūbelius, medikamentus bei daugybę kitų daiktų. Lietuvoje pradėjo kurtis įvairios paramą Ukrainai teikiančios organizacijos (tarp jų ir „blue/yellow“), kurios tonomis vežė paramą iš Lietuvos į Ukrainą. Ir štai jau praėjo treji metai, kai Ukrainos rytuose ginama ne tik ukrainiečių, bet ir mūsų visų laisvė, o pasaulio dėmesys šiam karui gerokai sumažėjo. Tačiau ar sumažėjęs žiniasklaidos dėmesys reiškia, kad atėjo taika? Ar tikrai rytų fronte nieko naujo?

Apie dabartinę situaciją Ukrainos rytuose bei ukrainiečiams teikiamą pagalbą papasakos žmonės, kurie neliko abejingi šiam karui.

Kalbėtojai: Jonas Ohmanas – paramos Ukrainai organizacijos „Blue/yellow“ įkūrėjęs, režisierius, publicistas, aktyvus visuomenės veikėjas. Kotryna Stašinskaitė – organizacijos „Blue/yellow“ savanorė. Laurynas Būda ir Motiejus Krutulis – moksleiviai ateitininkai, akcijos „Ateitis Ukrainai“ organizatoriai.

 

TEMA: „MARIJOS RADIJAS“: GERIAUSIA GALIMYBĖ ĮGYVENDINTI JĖZAUS PALIKTĄ MISIJĄ – „EIKITE Į VISĄ PASAULĮ IR SKELBKITE EVANGELIJĄ“.
Aprašymas: 2004 m. Lietuvoje savo transliacijas pradėjęs „Marijos radijas“, per trylika metų įgavo galimybę radijo bangomis pasiekti 90% Lietuvos gyventojų, o internetu net ir visame pasaulyje gyvenančius lietuvius. Esame savanorių radijas, kuriame kiekvienas gali savo talentais prisidėti prie Jėzaus paliktos misijos įgyvendinimo.

Ateik susitikti su „Marijos radijo“ darbuotojais, savanoriais ir populiariais laidų vedėjais. Pamatyk iš arti mūsų gyvenimo subtilybes ir atrask radiją kurį gera ne tik klausyti…

Kalbėtojai: Donatas Pranckevičius, Liutauras Serapinas, Rūta Godliauskaitė, kun. Povilas Narijauskas

 

TEMA: AR PAJĖGSIU KURTI SĖKMINGUS SANTYKIUS, JEI MANO TĖVAI IŠSISKYRĘ ARBA APLINK NEMATAU TOKIOS ŠEIMOS, KOKIĄ NORĖČIAU SUKURTI PATS?
Aprašymas: Kuo mes, skyrybų vaikai, panašūs? Kaip išgyti nuo skaudžių patirčių? O gal išvengdamas santuokos išvengsiu ir skyrybų? Su kokiais papildomais sunkumais susiduria nesusituokusios ir kartu gyvenančios poros, kai nutaria pasukti skirtingais keliais? 16 metų gyvuojantys „Bendrakeleiviai“ jungia šeimos krizes išgyvenančius žmones bei specialistus, kurie padeda įveikti skyrybų psichologinius bei socialinius padarinius, teikia kompleksinę pagalbą ne tik suaugusiems, bet ir skyrybų vaikams, rengia mokymus išsiskyrusiųjų savigalbos grupių vadovams, mokyklų bendruomenėms.

Kalbėtojai: Šeimos ir asmens saviugdos centro „Bendrakeleiviai“ komanda – skyrybų vaikų grupę vedusios psichologė Julija Ladigaitė ir psichologijos studentė Lina Čepulytė bei žurnalistė Ieva Urbonaitė-Vainienė.

Pagal www.jaunimodienos.lt informaciją

Susisiek

Ateitininkų federacija
Laisvės al. 13,
LT-44238 Kaunas

af@ateitis.lt
Tel.: +370 699 28 557
http://www.ateitis.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre, kodas 191956728